NAJNOWSZY SONDAŻ: Jaros wygrywa z Sutrykiem nawet bez poparcia PO

Jaros nawet bez poparcia PO prezydentem Wrocławia? Najnowszy sondaż przeprowadzony przez renomowaną pracownię Opinia 24 na zlecenie portalu ujawniamy.com pokazuje, że lider dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej startując jako kandydat niezależny może pokonać Jacka Sutryka.

W sondażu pierwszą turę wygrywa Jacek Sutryk, kandydat z poparciem Lewicy i Platformy Obywatelskiej, zdobywając 33,9% głosów. Na drugim miejscu, z poparciem 20% respondentów plasuje się Michał Jaros, ale wymieniany jako kandydat komitetu Koalicja dla Wrocławia, złożonego z dotychczasowych koalicjantów.

Następne miejsce zajmuje Andrzej Kilijanek z PiS, cieszący się poparciem 12,6% wyborców. Następna jest Izabela Bodnar z Trzeciej Drogi, którą popiera 8,6% badanych, Krzysztof Tuduj z Konfederacji z poparciem 4,2% i Jerzy Michalak, na którego chce głosować 3,8% wyborców. Nadal ponad 13% respondentów nie wie na kogo odda jeszcze głos.

Jeszcze ciekawiej kształtują się wyniki drugiej tury wyborów. Jaros o włos wygrywa z Sutrykiem stosunkiem 45,2% do 44,3% wyborców.

Sondaż przeprowadziła renomowana pracownia Opinia 24 przeprowadzonym w dniach 21-26 lutego 2024 na próbie 501 dorosłych Wrocławian techniką wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo – CATI.